Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas na WAKACJE

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrożnicy

W ramach obchodów Dnia Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbyły się zajęcia z klasami I-II i III-VIII. Głównym organizatorem była nasza polonistka. W klasach młodszych dzieci dowiedziały się jakie książki są w bibliotece i jak należy się z nimi obchodzić, żeby można było jak najdłużej ich używać. Następnie dzieci wysłuchały fragmentu „Plastusiowego pamiętnika”, piosenki o Plastusiu, a na koniec wykonywały pracę plastyczną, wyklejankę z plasteliny - podobiznę Plastusia.

Klasy starsze miały okazję zapoznać się przy tej okazji z językiem łacińskim, o którym wiele opowiadała pani Ania, ponadto nauczyciel biblioteki zaprezentował kilka książek, w których można spotkać się z łaciną. Były to m.in. słowniki botaniczne, atlas anatomii, leksykony zwierząt itp. Natomiast nauczycielka chemii pokazała wszystkim uczniom, że łacina to nazwy wszystkich pierwiastków chemicznych.

WhatsApp Image 2023 10 25 at 13.52.24 WhatsApp Image 2023 10 25 at 13.52.24 1

WhatsApp Image 2023 10 25 at 13.52.24 2 WhatsApp Image 2023 10 25 at 13.52.25 

herb

Gmina Pawlowiczki arms

bip

Ostatnio dodane zdjęcia

/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie/zakonczenie

Copyright © 2024 ZSP Ostrożnica Rights Reserved.