Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły.

ZSP Ostrożnica

W tym roku pierwszy dzień wiosny uczciliśmy wyjazdem na wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Bierkowic, gdzie w Muzeum Wsi Opolskiej wzięliśmy udział w tzw. Lekcji muzealnej. Uczyliśmy się zdobić jajka trzema technikami, były to kroszonki (skrobane), pisanki (pisane) i jaja wybarwiane. Ozdobione jajka zabraliśmy ze sobą do domu, aby pochwalić się rodzicom. Największym powodzeniem cieszyło się wśród nas pisanie jajek, efekty były najbardziej spektakularne. Następnie z Bierkowic pojechaliśmy do Opola do muzeum: „Kamienica czynszowa”. Tam mieliśmy okazję zobaczyć, jak przed stu laty mieszkali opolanie, jakich sprzętów gospodarstwa domowego używali i jak to się zmieniało na przestrzeni wieków. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

herb

Gmina Pawlowiczki arms

bip

Ostatnio dodane zdjęcia

/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia/babcia

Copyright © 2022 ZSP Ostrożnica Rights Reserved.